50-WMS

Metal koruyucu borulu rezistans termometreler

Metal koruma tüp  ile direnç termometresi (50-WMS) esasta 800 ° C'ye kadar istisnai durumlarda ise 600 ° C'ye kadar sıcaklıklarda sıvı ve gaz ortamda genel sıcaklık ölçümü için kullanılırlar. Tipik uygulamalar klima ve soğutma, ısıtma sistemleri, fırınlar ve ekipmanın yanı sıra kimya sanayisini de içerir.

 

Bu ürün grubu koruyucu tertibatla kaynaklı veya dikişsiz metal tüplerden oluşur. Birçok farklı boyutlarda (40) kısmen yüksek alaşımlı malzemeler üzerinde Gunther GmbH kaydettiği, uygulamaya bağlı olarak stoklarımızda mevcuttur. Koruyucu boru uçları, sıcak şekillendirme veya yuvarlak taban kaynak yoluyla kapatılır. İpuçları ile ölçümü bu ürün grubunda kullanılabilir. Tüm ortak uluslararası direniş türleri ve bağlantı kafaları (örneğin hareketli turta-cal veya dişli soketler gibi) sökülebilir süreç bağlantılarını kullanmak içindir.

Metalik ince koruyucu bir kabuk ile çevrili 2, 4 veya 6 bakır kablolara (iç) olarak, - (yine doğruluk gerekli ve bağlantı uzunluğu düzeyine bağlı olarak 2-telli, 3-telli veya 4 telli) esasen yalıtılmış direnç termometre oluşur. Genellikle paslanmaz çelikten iç iletkenler gibi sabit ve izole edilmiş bir seramik tozu preslenir, prob ucu ölçülen direnç iç iletkene bağlanır.

Ölçüm DIN EN 60751 standardı olarak donatılmış bir Pt 100 sıcaklık sensörü takılır. Ayrıca Pt 500 veya Pt 1000 sensör ile sürümleri hava geçirmezdir.

Özel uygulamalar (doğruluk, uzun vadeli istikrar, vb) için biz kısıtlı hoşgörü ile sensör dirençleri kullanılmasını tavsiye ederiz.

Direnç değerleri ve bizim dirençli termometrelerimiz sınırlayıcı sapmalar DIN EN 60751 standartlarına göredir.

Kılıf direnç termometreler kendi yapısından dolayı konvansiyonel Termokupllar üzerinden pek çok avantajı vardır;

  • Küçük boyutlar maks. ulaşılmaz yerlerde (çap 1.5 ila 6.0 mm) sıcaklık ölçümleri için esnektir
  • Sıcaklık dalgalanmaları doğru ölçümü için kısa tepki süreleri
  • Kapalı yapısı ile sensör optimal koruma

Metal koruma tüp ile dirençli termometreler için uygulama örnekleri:

Direnç termometreleri ayrıca patlamaya karşı korumalı ve Bizde ATEX versiyonu mevcuttur.