ATEX

ATEX-Direktifine 2014/34/EU göre Tamamen güvenli sıcaklık Sensörü

ATEX-Direktifine 94/9/EG göre Tamamen güvenli sıcaklık Sensörü 2012 yılı başından bu yana, biz de ticari ve endüstriyel alanlar icin üretmekteyiz, içine gazlar, buharlar, sisler veya tozlar şeklinde yanıcı maddelerle çalışmak ve patlamaya dayanıklı direnç termometreler, termokupllar ve çeşitli tasarımları.

 

Sertifikalı üretim

Tesislerimiz 2011 yilinda Gunther GmbH ATEX'e göre her iki Alman Firmamizda bir kalite yönetim sistemi oldu (Patlayıcı Ortamlar İçin) Sertifikalı Direktifi 2014/34/EU tip onaylı sensörler üretimi için bir ön koşuldur. Geleceği ve teknik çeşitlilik gereksinimlerini karşılamak amacıyla, ürünlerimizin sürekli gelişimi, ve bizim için onların bireysel uygulamaları, adaptasyonu. Bu nedenle, gaz ve toz patlaması hem de tehlikeli bölge için ATEX sıcaklık sensörleri çeşitli güncel ürün yelpazesi 2014 yılında genişletilmiştir.

Kendinden güvenli sıcaklık sensörü uygulama alanları:

Kendinden güvenli sıcaklık sensörü uygulama alanları

Kendinden güvenli sıcaklık sensörü uygulama alanları

Fonksiyonu, Yapı ve Uygulama

Onlar, bir elektrik miktarı (gerilim, direnç) ve hizmet için ölçülen sıcaklık değerine dönüştürmektedir, - 200°C +1200 °C. aralığında sıcaklık ölçümü, kayıt ve kontrol edilmesi için uygun bir aşağı doğru(mansap) donanımlar ile bağlantıda.

Direnç termometresi R1-R6 aralığında ve Termoelemanlar Serisi T1-T6 aralığı şeklilde tasarlanmıştır, Onlar olası hataların göz altında olduğunu da ateşleme kaynağı teşkil etmez şekilde dizayn edilmiştir. GUNTHER Ex sensörler kullanılabilecek sıvı ve gaz ve tozlu ortamlarda sıcaklık ölçümü için kendinden emniyetli ekipman gibi birçok farklı sektörlerde kullanılır.

R1/T1 ve R4/T4 Serinin sıcaklık sensörü, Çeşitli süreç bağlantıları ile koruyucu montaj ve Bir bağlantı kafası veya değiştirilebilir bir ölçüm elemanı oluşmaktadır, Bağlantı kutusu ve çeşitli proses bağlantıları, bunlar basit borular ya da kablo bağlantıları ile mineral yalıtımlı kablolar gibi yürütülmektedir.

Uygulamaya bağlı olarak ve görev ölçme, bizim sıcaklık sensörleri Çeşitli bağlantı kafaları ile donatılmıştır. Ekipman sadece sağlanan koruyucu bir kovanı ile çalıştırılabilir. Bu sıcaklık sensörü, koruma tip Ex “i”, bağlantı kategori "ia" nin kendinden güvenli devreler için onaylanmıştır. Kendinden güvenli devreleri bağlarken kullanıcı eşleştirilmiş gücünü sınırlamak gerekir, Maksimum yüzey ısıtma sıcaklık sınıfına göre bu, eksi güvenlik mesafesi aşılmamalıdır!

Direnç termometreler (R1-R6)yaygın olarak platin ya da nikel yapılmıştır. Bu sıcaklık sensörleri DIN EN 60 751 uygun olarak imal ve iki, üç veya dört telli teknolojisi mevcut tüm standart tolerans sınıflarında temin edilebilir. Ayrıca mümkün iki ölçüm devreleri ile versiyonları bulunmaktadır. Termokupl (T1-T6) bir tek ya da çift-döngü ısıl çinft T, J, K, E ve N, ya olduğu gibi tolerans sınıfları 1 veya 2'ye göre, DIN EN 60584-1 uyarınca donatılmıştır. Onlar patlama grup II, kategori için gereksinimlerini karşılamak 1 / 2G ve / veya 2G, ya da Ayrıca çeşitli serileri. Kategoriler 1/2D ve / veya 2D için Onlar tehlikeli alanlarda gaz için Bölge 1 ve Bölge 21 toz kullanım için uygundurlar.