10-TMM

Termoelektrické snímače teploměry s kovovou ochrannou trubkou a plášťovou měřící vložkou

Termoelektrické teploměry s kovovou ochrannou trobkou a plášťovou měřící vložkou (10-TMM) se používají pro standardní měření teploty v plynných a tekutých mediích a umělých hmotách do teploty 1200°C.

 

Termoelektrické teploměry z této skupiny se liší oproti teploměrům s keramickým krytem tím, že jsou plynotěsné a neoxidují, díky termočlánku uloženému v plášti z Inocelu 600 nebo jiné žáruvzdorné oceli a vzájemně izolované a utěsněné keramickým práškem ( Oxid hlinitý ) .

V mnoha případech jsou termoelektrické teploměry z této skupiny alternativou pro konvencionální teploměry ze skupiny 00-TMT, jelikož díky své konstrukci zajišťují větší stabilitu a elektrickou izolaci.

Výhody Termoelektrických teploměrů se zabudovanou plášťovou měřící vložkou jsou:

  • Jednoduchá výměna plášťové měřící vložky
  • Odolná vůči vibracím a nárazům
  • Delší životnost
  • Možnost vytvoření otvoru pro kontrolní měření

Dodatečně lze plášťové měřící vložky jednoduše měnit, rychle reagují na změny teploty, jsou pružné, ověřené a odolné vůči vibracím.

Díky kompaktní konstrukci a malým rozměrům plášťových měřících vložek, v ochranné ocelové trubce, zůstává dostačující prostor pro zavedení kontrolního teploměru, je-li to potřeba.

Za účelem měření teploty v prostředí, kde dochází k jejím změnám velice rychle doporučujeme použití teploměrů s užší měrnou koncovkou.

Termoelektrické napětí a třídy přesnosti měření našich plášťových měřících vložek odpovídají standardům dle DIN EN 60584 třída 1.

Příklady použití pro Termoelektrické teploměry s hlavicí, s kovovými kryty a zabudovaným termočlánkem: