20-TOM

Plášťové termoelektrické snímače teploty bez ochranných armatur

Plášťové termorlektrické teploměry bez ochranných trubek (20-TOM) se používají téměř ve všech odvětvích průmyslu, kde jsou nezbytná měření teplot do max. 1100°C, zatím co s pláštěm PtRH do 1300°C.

 

Zásadní část plášťových termoelektrických teploměrů tvoří vnitřní termočlánkové dráty, se spojenými ( svařením nebo laserem ) konci tvoří měřící bod,  izolované těsným práškem s vysokou koncentrací oxidu hlinitého a vnější kovový plášť vyrobený z nerezové žáruvzdorné oceli nebo slitin niklu ( např. Inconel 600 ). 

Plášťové termoelektrické teploměry jsou dostupné v jednoduchém, dvojitém nebo trojitém provedení.  Vnější průměr záleží na technické struktuře a určení a osciluje od 0,5 mm do 8,00 mm.

Plášťové termoelektrické teploměry mají v porovnání se standardními termoelektrickými teploměry značnou výhodu vyplývající z jejich kompaktní konstrukce:

  • Malé rozměry a maximální flexibilita pro měření v těžko dostupných místech ( dostupné všechny možné délky ).
  • Krátký čas reakce a přesné měření při rychlých změnách teploty.
  • Optimální ochrana vnitřních vodičů před korozí, oxidací, mechanickým poškozením a chemickými nečistotami. 
  • Vysoká odolnost proti otřesům a vysokému tlaku.
  • Stabilnější elektrická izolace než v případě termočlánků s keramickou izolací.

Možnosti dodávky: Dodáváme veškeré dostupné typy a průměry plášťových termoelektrických teploměrů s namontovanými zástrčkami, zásuvkami, hlavicemi, s kompenzačním kabelem a s dalším příslušenstvím veškerého druhu a připojení.

V případě speciálních požadavků a zvláštních norem, např. AMS, CQi-9 apod., dodáváme rovněž plášťové termoelektrické teploměry se zajištěnými příslušnými tolerancemi, nazývanými často ,,vyšší třída 1". 

Termoelektrické napětí a třídy přesnosti měření našich termočlánků a plášťových měřících vložek odpovídají standardům dle DIN EN 60584 třída 1.

Nejčastější použití pro Plášťové termoelektrické teploměry bez ochranných trubek: